LKL - Lietuvos Krepšinio Lyga

Lietuvos Krepšinio Lyga yra stipriausia vyrų krepšinio lyga Lietuvoje. Nuo 2008 metų lygoje dalyvauja 11 klubų. Lyga įkurta 1993 metais. Daugiausia kartų nugalėtoja

LKL lygos turnyro sistema yra padalinta į dvi dalis: reguliarųjį sezoną ir atkrintamasias varžybas. Iki 2004-2005 metų sezono lygoje buvo 3 legionierių limitas, legionieriais buvo laikomi visi užsieniečiai. Nuo 2004–2005 m. lygoje buvo taikomas 4 legionierių limitas, bet legionieriais jau nelaikomi žaidėjai turintys Latvijos arba Estijos pilietybę.

2006-2007 m. nacionalinėse pirmenybėse LKL klubai rungtynėms turės registruoti ne mažiau nei 7 žaidėjus – Lietuvos piliečius ir ne daugiau 5 užsieniečių. Pastariesiems nebus taikomi jokie apribojimai dėl pilietybės ar tautybės.

Reguliarusis sezonas

Iki LKL integravimo į BBL čempionatą, LKL reguliarusis sezonas vyko 4 ratų sistema, t.y. kiekviena komanda sužaisdavo su kita komanda po 4 kartus. Pirmąjį bendrą LKL ir BBL sezoną LKL komandos sužaidė 2 pirmus ratus kaip įprasta, o likusius 2 ratus jau žaidė BBL lygoje, todėl skiriasi komandų sužaistų rungtynių skaičius. Bet jau 2005–2006 metų sezoną visos LKL komandos visas savo rungtynes žaidė BBL lygoje, t.y. po 2 kartus su kiekviena komanda.

Atkrintamosios varžybos

Į atkrintamasias varžybas visais sezonais patenka 8 stipriausios LKL komandos. Pirmajame etape komandos sužaidžia varžybų seriją dėl patekimo į pusfinalį (žaidžiama iki dviejų pergalių), tada pusfinalių serijos (iki dviejų pergalių) nugalėtojai patenka į finalą, o pralaimėję dar žaidžią papildomą seriją dėl trečios vietos. Finalai 1993–2001 metų sezonais vyko iki 3 pergalių, o nuo 2001–2002 metų sezono finale žaidžiama iki 4 pergalių. Mažajame finale dėl trečios vietos žaidžiama iki 3 pergalių.

Istorija

LKL žaidė ir tebežaidžia visų didžiausi Lietuvos miestų klubų komandos.

©2009 krepsinis.org