Krepšinis

Pražangos

Žaidėjas rungtynių eigoje surinkęs 5 pražangas, sėdasi ant komandos atsarginių žaidėjų suolelio ir rungtynes stebi nuo jo. Jį keičia komandos draugas.

Komandinės pražangos: kiekvieno kėlinio metu, kai komanda prasižengia 5 ir daugiau kartų, varžovai įgyja teisę mesti du baudos metimus. Iki tol, jei buvo prasižengta metant iš dviejų taškų zonos, metami du baudos metimai, jei tritaškio zonoje metimo metu – trys baudos metimai. Jei žaidėjas įmeta kamuolį su pražanga, taškai užskaitomi ir jis gauna teisę į vieną papildomą baudos metimą.

Nesportinė pražanga skiriama žaidėjui už „paskutinės vilties pražangą“ arba grubų elgesį aikštelėje prieš varžovą, kuris įgyja teisę mesti du baudos metimus, po kurių kamuolys atitenka baudas metusio žaidėjo komandai.

Techninė pražanga skiriama tiek žaidėjui, tiek komandos treneriui arba atsarginių žaidėjų suoleliui už ginčus su teisėju, už teisėjų ir sekretoriato užgauliojimus. Priešininkų žaidėjas, nesvarbu kuris, gauna teisę mesti du baudos metimus, po to kamuolys yra atiduodamas tai pačiai komandai. Žaidėjas arba treneris, surinkęs dvi technines pražangas, yra išvaromas iš aikštės (iš sporto salės). Minutės pertraukėlės ar keitimo gali prašyti tik treneris, priėjęs prie sekretoriato.

©2009 krepsinis.org, www.kasis.lt